Ruletë

Ju mund të kontrolloni dëgjuesin e ngjarjeve të tastierës kur shfletuesi është në ekran të plotë dhe të shtypni F11 dhe ESC me anë të regjistrimit të konsolës në veglat e zhvilluesit

Kazinoja kryesore e parave të vërteta:

Ku të luash?ShpërblimPajisjet e pajtueshme 
grangë$5560
Desktop
Tabletë
Telefon
Luaj Tani
goldentigercasino.jpg$1500
Desktop
Tabletë
Telefon
Luaj Tani
[amazoni bestseller=»lõuendiraam 1 x XNUMX″ üksused=»XNUMX″]$1250
Desktop
Tabletë
Telefon
Luaj Tani
phoeniciancasino-1.jpg$1200
Desktop
Tabletë
Telefon
Luaj Tani
luksozosino-1.jpg$1000
Desktop
Tabletë
Telefon
Luaj Tani

Ruletë është një lojë e njohur kazino që daton në shekullin e 18-të. Luhet në një rrotë tjerrëse me xhepa të numëruar dhe një top. Objektivi i lojës është të parashikojë se ku do të ulet topi në timon. Me ardhjen e online kazinove, loja e ruletit është bërë më e aksesueshme për lojtarët e gjithë bota. Në këtë ese, ne do të eksplorojmë aspekte të ndryshme të ruletit në internet.

Evolucioni i Ruletës

Ruleta ka një histori të pasur që daton në Francë në shekullin e 18-të. Loja u shpik nga një matematikan francez i quajtur Blaise Pascal, i cili po përpiqej të krijonte një makinë lëvizjeje të përhershme. Versioni i parë i lojës kishte 36 xhepa, të numëruar nga 1 në 36, dhe një xhep të vetëm zero. Me kalimin e kohës, loja u zhvillua, me një xhep të dyfishtë zero të shtuar në versionin amerikan dhe opsione shtesë të basteve të shtuara në versionin francez.

Llojet e lojërave me ruletë

Ekzistojnë tre lloje kryesore të lojërave ruletë të disponueshme në kazinotë online: amerikane, evropiane dhe franceze. Versioni amerikan ka 38 xhepa, duke përfshirë një zero të dyfishtë, ndërsa versioni evropian dhe francez kanë 37 xhepa, me vetëm një zero të vetme. Versioni francez përfshin gjithashtu opsione shtesë bastesh si rregullat La Partage dhe En Prison. Zgjedhja e versionit për të luajtur varet nga preferenca e lojtarit dhe shanset që ata janë të gatshëm të marrin.

Si të luani ruletë në internet

Të luash ruletë në internet është e ngjashme me lojën në një kazino me bazë tokësore. Lojtari vendos bastet e tij në tryezën virtuale dhe klikon "Tjerrbutoni ” për të vënë rrotën në lëvizje. Topi përfundimisht do të pushojë një nga xhepat e numëruar, dhe lojtari ose do të fitojë ose do të humbasë në bazë të bastit të tij. Online versioni i lojës përfshin veçori të ndryshme si lojë automatike dhe një histori të raundeve të mëparshme, duke e bërë më të lehtë për lojtarët të mbajnë gjurmët e basteve të tyre.

Avantazhet e të luajturit ruletë në internet

Një nga avantazhet më të mëdha të të luajturit ruletë në internet është komoditeti. Lojtarët mund të hyjnë në lojë nga kudo, në çdo kohë, pa pasur nevojë të udhëtojnë në një kazino me bazë tokësore. Kazinotë online ofrojnë gjithashtu një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave ruletë, me kufij dhe rregulla të ndryshme bastesh, duke u ushqyer të gjitha llojet e lojtarëve. Për më tepër, kazinotë në internet shpesh ofrojnë bonuse dhe promovime, të cilat mund të rrisin shanset e lojtarit për të fitues.

Një avantazh tjetër i të luajturit ruletë në internet është aftësia për të luajtur me ritmin tuaj. Në kazinotë tokësore, loja mund të jetë e shpejtë dhe frikësuese për fillestarët. Kazinotë në internet lejojnë lojtarët të marrin kohën e tyre dhe të marrin vendime të informuara për bastet e tyre. Kjo mund të çojë në një përvojë lojërash më të këndshme dhe pa stres.

Disavantazhet e të luajturit ruletë në internet

Ndërsa ka shumë përparësi për të luajtur ruletë në internet, ka edhe disa disavantazhe për t'u marrë parasysh. Një nga disavantazhet më të mëdha është mungesa e ndërveprimit social. Në kazinotë me bazë tokësore, lojtarët mund të shoqërohen me lojtarë dhe tregtarë të tjerë, duke shtuar përvojën e përgjithshme. Kazinove në internet u mungon ky aspekt social, i cili mund ta bëjë lojën të ndjehet e izoluar për disa lojtarë.

Një tjetër disavantazh është mungesa e ndërveprimit fizik me lojën. Në kazinotë tokësore, lojtarët mund të prekin çipat dhe të rrotullojnë vetë timonin. Në kazinotë online, loja është tërësisht virtuale, gjë që mund ta bëjë atë të ndihet më pak autentike për disa lojtarë.

Përfundim

Si përfundim, ruleta është një lojë e njohur kazino që ka gjetur një shtëpi të re në kazinotë online. Me versione të ndryshme dhe opsione bastesh, lojtarët mund ta shijojnë lojën në mënyrën e tyre. Komoditeti dhe aksesueshmëria e ruletës online e bëjnë atë një opsion tërheqës për lojtarët që duan të përjetojnë emocionet e lojës pa lënë shtëpitë e tyre. Ndërsa ka disa disavantazhe për të luajtur ruletë në internet, avantazhet i tejkalojnë ato. Pra, nëse jeni një lojtar me përvojë apo fillestar, provoni një ruletë në internet dhe shikoni se ku zbret topi!