Thunderkick është një ofrues i mirënjohur i lojërave të kazinosë që është themeluar në vitin 2012. Kompania është e vendosur në Stokholm, Suedi, dhe është e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar.

Histori

Thunderkick u themelua nga një grup individësh të talentuar që kishin punuar më parë për NetEnt, një nga ofruesit më të mirë të softuerit të lojrave në industri. Ata donin të krijonin një kompani që do të fokusohej në prodhimin e lojërave unike dhe inovative që do të dalloheshin në tregun e mbushur me njerëz të kazinove online.

Themeluesit e Thunderkick ishin lodhur duke prodhuar lojëra që ishin të ngjashme me ato që ishin tashmë të disponueshme në treg. Ata besonin se lojtarët po kërkonin diçka të re dhe të freskët dhe ishin të vendosur ta ofronin atë. Kështu lindi kompania.

Lojra

Thunderkick ofron një gamë të larmishme lojërash që janë të njohura për grafikat e tyre me cilësi të lartë, lojën tërheqëse dhe veçoritë unike. Disa nga titujt e tyre më të njohur përfshijnë Esqueleto Explosivo, Fruit Warp dhe Birds on a Wire. Këto lojëra janë bërë të preferuarat e fansave për shkak të temave të tyre të çuditshme dhe veçorive emocionuese të bonusit.

Esqueleto Explosivo, për shembull, është një lojë që bazohet në festën meksikane të Ditës së të Vdekurve. Ai përmban skelete shumëngjyrëshe që këndojnë dhe kërcejnë kur formojnë kombinime fituese. Fruit Warp është një lojë me temë frutash që nuk ka bobina ose linja pagese. Në vend të kësaj, lojtarët duhet të përputhen me tre ose më shumë fruta për të fituar. Birds on a Wire është një lojë që paraqet zogj të lezetshëm të ulur në një tel. Kur lojtarët godasin një kombinim fitues, zogjtë goditen nga rryma dhe zogjtë e rinj zënë vendin e tyre.

Lojërat e Thunderkick kanë fituar disa çmime gjatë viteve, duke përfshirë Çmimet EGR B2B për Inovacionin në Ofrimin e Sloteve në 2020 dhe Çmimet Ndërkombëtare të Lojërave për Ofruesin e Sloteve të Vitit në 2019.

Teknologji

Thunderkick përdor teknologjinë më të fundit për të krijuar lojërat e tyre. Softueri i tyre është ndërtuar duke përdorur HTML5, gjë që i bën lojërat e tyre të pajtueshme me të gjitha pajisjet moderne, duke përfshirë desktopët, telefonat inteligjentë dhe tabletët. Kjo siguron që lojtarët të mund të shijojnë lojërat e tyre kudo që të jenë, në çdo kohë.

Thunderkick përdor gjithashtu një gjenerues të numrave të rastësishëm (RNG) për të siguruar që të gjitha lojërat e tyre të jenë të drejta dhe të paanshme. RNG auditohet rregullisht nga agjencitë e pavarura të testimit për t'u siguruar që plotëson standardet e industrisë.

Përfundim

Si përfundim, Thunderkick është një ofrues shumë i respektuar i lojërave të kazinosë që ka bërë emër në industri. Me përkushtimin e tyre ndaj inovacionit, lojërave me cilësi të lartë dhe teknologjisë së fundit, nuk është çudi që lojërat e tyre kënaqen nga lojtarët në të gjithë botën. Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë unike dhe emocionuese të lojërave, nuk mund të gaboni me Thunderkick.